Domowe sposoby na zwiększenie libido u kobiet

 

Czym jest libido?

Libido, czyli popęd seksualny to ogół popędu seksualnego lub pożądania aktywności seksualnych danej osoby. Pożądanie seksualne można również zdefiniować jako stan motywacji i zainteresowania „obiektami seksualnymi lub czynnościami seksualnymi lub też jako pragnienie lub dążenie do poszukiwania obiektów seksualnych lub angażowania się w czynności seksualne.

Przyczyny obniżonego libido u kobiet

Przyczyny natury psychologicznej. Zwłaszcza spadek libido u kobiet wiążę się często z poczuciem nieatrakcyjności. W tym aspekcie najczęściej jest też:

 • problem z relacjami w związku
 • utrata atrakcyjności seksualnej
 • nierozwiązany konflikt i częste kłótnie w związku
 • zaburzenia seksualne bezpośrednio związane z popędem płciowym

Niskie libido może mieć też podłoże zaburzeń seksualnych takich jak:

 • suchość pochwy
 • bolesny seks
 • niezdolność do orgazmu

Stres, objawy lękowe i nadmiar obowiązków

Według doktorfit.edu.pl może też wynikać z nadmiaru obowiązków w naszym życiu i złego trybu życia. Najczęściej w tym zakresie powodami jest: zmęczenie, depresja, stres, niedosypianie, alkohol, tytoń oraz złe nawyki żywieniowe a w szczególności brak aktywności fizycznej.

Wiek, starzenie organizmu i zaburzenie produkcji hormonów

Niekiedy libido spada po prostu z powodów starzenia się ogólnego organizmu. Wtedy to estrogen i testosteron, czyli hormony odpowiedzialne za libido spadają poniżej poziomu standardowego, a dzieje się tak zwłaszcza w przypadku kobiet po menopauzie. Jest to stan naturalny, kiedy organizm uznaje po prostu, że czas aktywności seksualnej nie jest już wskazany.

Brak odpowiedniego poziomu libido może też wynikać z: Pojawienia się problemów zdrowotnych związanych z wiekiem, w tym problemy z poruszaniem się. Ciąży, porodu i karmienia piersią. chorobami serca, cukrzycą a także niedoczynnością tarczycy czy nowotworem.

 

Efekt uboczny stosowania różnych leków Czasami niskie libido to po prostu efekt uboczny leków. Do nich zalicza się na przykład: medykamenty i leki na wysokie ciśnienie krwi, wiele rodzajów leków przeciwdepresyjnych.

Domowe sposoby na zwiększenie libido

Przede wszystkim zdrowy styl życia i prawidłowa dieta. Jedz więcej owoców. Na przykład figi, banany i awokado są uważane za pokarmy wzmacniające libido, znane jako afrodyzjaki. Nie unikaj też czekolady. Od starożytności czekolada uznawana była za symbol udanego seksu.

 • Regularne ćwiczenia – zwłaszcza ćwiczenia wydolnościowe, które wymagają długotrwałego wysiłku. Sporty takie jak bieganie, pływanie na basenie czy długa jazda na rowerze nie tylko doskonale wpłyną na zwiększenie naszego libido, ale jednocześnie w bardzo dużym stopniu wpłyną na naszą wagę i samopoczucie. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się z mocnej i naprawdę wysokiej sprawności seksualnej.
 • Rezygnacja z masturbacji – jest to jeden z elementów, który jest regularnie pomijany przez wszystkie osoby mówiące o problemach z naszym zdrowym współżyciem seksualny.
 • Odpowiedni, zbilansowany odpoczynek – tak naprawdę nic nam z powyższych elementów jeżeli do swojego codziennego terminarze nie wprowadzimy odpowiedniej ilości odpoczynku i snu. Wypoczynek jest zbawienny jeśli chodzi i dobry seks.
 • Pij odpowiednią ilość wody i soków bogatych w antyoksydanty – woda przede wszystkim wspomoże regenerację, usprawni proces przepływu krwi w ciele, a także przyspieszy nasz odpoczynek.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *