Kasztan zwyczajny na żylaki i nie tylko

Kasztanowiec jest równie skuteczny w leczeniu żylaków jak noszenie rajstop uciskowych.

 

 

 

Kasztanowiec zwyczajny jest znany w ziołolecznictwie jako środek na niewydolność żylną. Jest bardzo skuteczny, może konkurować nawet z rajstopami uciskowymi! Jednak ma też inne zaskakujące właściwości.

KASZTAN  I PROSTATA

Widziałeś kiedyś, jak wygląda prostata? Prawdopodobnie nie.  W takim razie obejrzyj kasztan,a dowiesz się, jak ona wygląda. Oto dobry przykład słynnej teorii sygnatur (wskazującej możliwe właściwości rośliny na podstawie jej kształtu, ogólnego wyglądu lub koloru). Kasztanowiec zwyczajny pomaga w przypadku powiększającej się prostaty, a także przy zapaleniu, które może wówczas się pojawić. Nie mówimy tu o ostrym bakteryjnym zapaleniu gruczołu krokowego, które należy natychmiast leczyć, korzystając z pomocy lekarza. Za to kasztanowiec przyda się przy przewlekłym nieinfekcyjnym zapaleniu gruczołu krokowego lub gdy gruczoł zaczyna się powiększać. Te dolegliwości mogą niekiedy trwać przez wiele lat. Objawem są problemy z oddawaniem moczu, bóle w dole brzucha, w obrębie miednicy lub organów płciowych. Jeśli nie są leczone, mogą doprowadzić do infekcji dróg moczowych lub innych poważniejszych problemów.  Kasztanowiec przyda się także przy wszelkich zaburzeniach krążenia żylnego.

ROŚLINA  NA DOBRE KRĄŻENIE!

Przyczyny powstawania zaburzeń tzw. powrotnego obiegu krwi mogą być bardzo różne. Wśród nich są obrzęki żylne, zmiany w ścianach żył czy zbyt duża krzepliwość krwi.
Kasztanowiec pospolity działa na wiele z tych przyczyn. Jak wiadomo, zwiększa napięcie naczyń żylnych, gdyż działa ściągająco. Równolegle działa przeciwobrzękowo, ponieważ zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowych, tym samym zapobiegając wyciekaniu osocza krwi. Pomaga w przypadku nabrzmienia wątroby, narządów w obrębie miednicy mniejszej, prostaty, a także hemoroidów, żylaków i wszelkiego rodzaju obrzęków. Pomaga na tzw. odczucie ciężkich nóg.
Pozytywny wpływ kasztanowca zwyczajnego na krążenie potwierdzono już w wielu badaniach. Powstały roślinne preparaty i leki z kasztanowca. Jedno z badań z roku 1996 wykazało, że roślina ta jest równie skuteczna w leczeniu żylaków jak noszenie rajstop uciskowych.

KASZTANOWIEC ZWYCZAJNY,CO DOKŁADNIE STOSOWAĆ I JAK?

Na problemy krążeniowe tradycyjnie używa się liści, kory i owoców kasztanowca. Musisz wiedzieć, że tych owoców (kasztanów zwyczajnych) nie wolno jeść (do spożycia nadają się owoce kasztanowca jadalnego). Owoce kasztanowca zwyczajnego w wysokich dawkach są trujące, a przy zastosowaniu spożywczym łatwo takie dawki osiągnąć. Liście kasztanowca często wykorzystuje się do użytku zewnętrznego przy żylakach lub hemoroidach. Do użytku wewnętrznego stosuje się korę, jednak warto zapamiętać, że to owoce są najlepsze na krążenie żylne.
W sprzedaży można znaleźć intrakt z kasztanów zwyczajnych, w płynie lub w tabletkach. Zawiera skoncentrowaną substancję aktywną o nazwie escyna. Można także dostać zwykłe kapsułki ze sproszkowanymi owocami. Efektów kuracji możesz się spodziewać szybko, już po tygodniu stosowania, a nawet wcześniej. Niezależnie od postaci, nie powinieneś stosować zbyt wysokich dawek z uwagi na obecność eskuliny, która w dużej dawce jest toksyczna. Ta substancja znajduje się głównie w korze oraz w niewielkiej ilości w owocach. Preparatów z kasztanowca nie wolno stosować kobietom w ciąży. Bez zgody lekarza nie powinny ich także stosować osoby zażywające leki przeciwzakrzepowe.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *