Mezoterapia a łysienie

Mezoterapia a łysienie

Mezoterapia jest to metoda, która od lat istnieje w medycynie. Jest ona wykorzystywana w leczeniu różnych chorób skórnych. Pomaga również w problemach z włosami. Ale o tym potem. Najpierw pokrótce przedstawię sama metodę.

Polega ona tak z grubsza biorąc na wstrzykiwaniu bezpośrednio w dotknięte chorobą miejsca skóry substancji, które mają je wyleczyć. Metoda została opracowana ponad 40 lat temu, można więc założyć, że jest ona dość dokładnie poznana. Na początku sposób ten stosowany miał być do leczenia migreny, czy chorób neurologicznych. Idea leczenia rozszerzała się  ciągu tych czterech dziesięcioleci, obejmując także problemy z wypadaniem włosów. Sam zastrzyk powoduje pobudzenie tak zwanego mikro krążenia w komórkach. To z kolei zwiększa metabolizm komórek tłuszczowych. Przekłada się to na szybszą odnowę na skórze w miejscach dotkniętych danym schorzeniem. Jeśli chodzi o zalety mezoterapii to najczęściej wymieniane są to jest to metoda naturalne i nie chirurgiczna. Roztwory preparatów leczniczych które są podawane są łatwo przyswajane przez komórki, oraz przyśpieszają krążenie krwi. Do tego jest to metoda długotrwała. Za jej pomocą koryguje się na przykład zmarszczki. Teraz czas na problem, który interesuje nas najbardziej.

Jakie rodzaje łysienia można leczyć mezoterapią?

Właściwie wszystkie. Wynika to z tego, że używa się do wstrzykiwania preparatów zawierających typowe składniki do walki z wypadającymi włosami. Mamy więc na przykład wykorzystywany minoxidil. Właściwie wszystkie preparaty których używa się w mezoterapiii do leczenia łysienia zawierają witaminę B, cynk, a także istotne aminokwasy. Ta metoda wskazana jest więc przy problemach z łysieniem androgenowym, ale także plackowatym. Do tego jeśli wasze włosy są słabe i nie odżywione to również dobra metoda. Ten ostatni problem jest jak wiadomo związany ze złą dietą i stresem.

Sama metoda mezoterapii jak już wspominałem opiera się na nakłuwaniu danego miejsca igła. Nie inaczej jest w przypadku problemów z wypadającymi włosami. Odpowiednie roztwory preparatów są wprowadzone do skóry głowy poprzez cienkie igły w konkretnych miejscach i równych odległościach od siebie. Nie jest przy tym zabiegu stosowane znieczulenie, ale nie jest też ono zbyt bolesne. Ewentualnie po samej mezoterapii może wystąpić zaczerwienie i opuchnięcie, ale ono szybko mija. Zazwyczaj indywidualne przypadki wymagają od 2 do 3 zabiegów i po takiej liczbie widać już efekty. Inna sprawa, że  A sam proces trwa około 30 minut i jednym zaleceniem jest nie mycie głowy zaraz po nim. Inna sprawa, że mezoterapię często trzeba prowadzić przez około miesiąc czas raz na 10 dni. Potem można też proces powtarzać dla podtrzymania efektu i zapobiegnięciu ewentualnym nawrotom problemu łysienia. Nie jest to metoda tania o tym niestety trzeba powiedzieć. Cena jednego zabiegu waha się od 300 do 700 złotych. Także sami widzicie, jaki jest rozstrzał. Ważne jest to, że jeżeli macie problem z cukrzycą to w żadnym wypadku mezoterapia nie jest dla Was przeznaczona.

I na koniec jeszcze parę słów o tym co można leczyć mezoterapią. Oprócz problemów z włosów są tez zabiegi na cellulit, czy na odmładzanie skóry. W sumie przeciwwskazań co do stosowania mezoterapii za dużych nie ma. Poza wspominanymi problemami z cukrzycą jest to też alergia. Standardowo jak przy wszystkich zabiegach należy wystrzegać się stosowania mezoterapii w przypadku ciąży i okresu karmienia piersią. Także osoby które mają nowotwór, albo stosują leki przeciwkrzepliwe nie powinny poddawać się mezoterapii.  A już tak zupełnie na koniec ciekawostka dla pań. Warto zainteresować się tak zwanym mezoliftem. Jest to po prostu koktajl odmładzający i odżywiający skórę. Oczywiście wstrzykiwany jest w skórę. Generalnie działa on nawilżająco i silnie regeneruje zwiotczała skórę. Poprawia w ten sposób jej elastyczność i jędrność. Efekty ponoć widoczne są już po pierwszym zabiegu.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *