Przeszczep włosow – wszystko co musisz wiedzieć

Patrzysz w lustro i dostrzegasz błyszczącą, łysą skórę? Marzysz o bujnej czuprynie jak sprzed lat? Zdecyduj się na transplantację włosów! Dzięki niej uzupełnisz i zagęścisz swoje włosy. Nie jest to zabieg bardzo inwazyjny i po kilku dniach można wrócić do pracy z nową, olśniewającą fryzurą. Nie czekaj i dowiedz się więcej!

 

Dlaczego włosy wypadają?

Wypadnie włosów może mieć związek z zaburzeniami, które są spowodowane stresem, niewłaściwą dietą, niewłaściwą opieką lub chorobą. Jedną z najczęstszych przyczyn jest szkodliwe działanie męskich hormonów.

Testosteron we krwi pod wpływem enzymów ulega przekształceniu w DHT (dihydrotestosteron), który powoduje uszkodzenie mieszków włosowych. Tylko mieszki włosowe potyliczne prawie nigdy nie odczuwają na sobie działania DHT. Powoduje to, że nawet osoby silnie łysiejące z tyłu głowy zwykle mają wystarczającą ilość włosów do przeszczepu. Co więcej, są odporne na wypadanie.

W przypadku kobiet łysienie androgenowe (wypadanie włosów na skutek działania hormonów męskich) występuje rzadziej ma związek z niedoborem estrogenu. U kobiet łysienie przebiega inaczej niż u mężczyźn, którzy zwykle mają tylko przerzedzone włosy na czubku głowy i w okolicach czoła. Transplantacja jest metodą zagęszczania włosów.

 

Jak wygląda zabieg transplantacji włosów?

Na samym początku konieczne jest ustalenie z lekarzem nowej linii włosów na czole, w taki sposób by uzyskanu wygląd był jak najbardziej naturalny. Tę linię rysuje się na skórze tuż przed samą operacją.

Zabieg trwa 1-3 godziny, w zależności od wielkości łysiny, liczby implantów, gęstości umieszczenia, wieku pacjenta. Przed jego wykonaniem aplikowane jest znieczulenie miejscowe, a po zabiegu można wrócić do domu. Jedynie w przypadku dzieci podaje się znieczulenie ogólne.

Zabieg rozpoczyna się od ogolenia włosów potylicznych, a następnie pobrania paska (lub kilka pasków) owłosionej skóry o szerokości 1,0-0,5 cm. Pasek pogrupowany jest na implanty zawierające 1-3 mieszków włosowych. Blizna pobranego paska ma zwykle około milimetr, później bardzo łatwo można ją ukryć pod włosami. Miejsce, w którym dokonana zostanie transplantacja włosów, zostaje nasączone roztworem soli fizjologicznej, co powoduje, że skóra jest twardsza. Doświadczenie zespołu SkyClinic i jedyny na świecie robot wspomagający proces transplantacji ARTAS pozwalają cieszyć się naturalnymi i trwałymi efektami.

 

Po transplantacji

Przez kilka dni po operacji widoczny są obrzęk i zasinienie, czasem towarzyszy im również delikatny ból. Pacjent po zabiegu zwykle wraca do domu z wyposażeniem w postaci: środków przeciwbólowych, neomycyny, czyli antybiotyku służącego do rozpylania na skórę głowy przez pierwszy tydzień oraz plastry żelowe, które stosuje się w roli plastrów żelowych.

Po upłynięciu kilku dni wszystkie dolegliwości powinny ustąpić. Małe strupy powinny odpaść i nie pozostawiać po sobie żadnych śladów. Po tygodniu pacjent nie wymaga już specjalnej opieki. Z odkrytą głową śmiało może wychodzić na słońce i na mróz.

 

Efekty po zabiegu

Pierwsze efekty transplantacji włosów zaczynają być widoczne po około 14 tygodniach od wykonania zabiegu. Podczas pierwszych 2 tygodni pacjenci bywają przerażeni, ponieważ zaczynają im wypadać przeszczepione włosy. Nie jest to jednak powód do obaw, ponieważ po 3 miesiącach włosy te odrastają w miejscach, w których do tej pory ich nie było. Otrzymany efekt jest bardzo naturalny, a pacjent nie posiada widocznych oznak operacji. Co ważne, osiągnięte wyniki są trwałe.

Pacjenci, którzy zdecydowali się na zabieg w naszej klinice, oprócz nowego wyglądu zyskali również nowe życie. Trudno w to uwierzyć, ale odrobina włosów na głowie może wprowadzić prawdziwą rewolucję w ludzkim życiu. Osoby, które podjęły się zabiegu, wracając do kliniki opowiadają o tym jak rozwinęła się ich kariera zawodowa, czy zycie miłosne. Wielu z nich dopiero teraz zdołało odnaleźć prawdziwe szczęście. Jesteśmy z Was dumni i bardzo cieszymy się z tego, że możemy Wam pomóc. Jeśli więc chcesz zyskać pewność siebie i nowe życie – koniecznie zgłoś się do SkyClinic. Czekamy na Ciebie!

 

Czynniki, które mają wpływ na efekt zabiegu

WIEK PACJENTA

Łysienie może mieć bardzo różne podłoże. Planując przeprowadzenie zabiegu na młodych ludziach, robi się to inaczej, ponieważ w tym przypadku należy wziąć pod uwagę możliwość stopniowego wypadania włosów. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku  osób po 50. roku życia, u których wypadanie włosów jest już w większości przypadków ustablizowane.

RODZAJ WŁOSÓW

W tym przypadku należy wziąć pod uwagę jego rozwój i możliwość wypadania oraz wymiany na nowe włosy.

PRZYPADKI ŁYSIENIA W RODZINIE

Jeżeli w rodzinie pacjenta dochodziło do łysienia, powinien nas o tym poinformować, gdyż może to mieć związek z przebiegiem zabiegu i dalszym postępowaniem.

TYP WŁOSÓW

Grubość, kolor lub rodzaj należy również wziąć pod uwagę podczas planowania pogrubienia i transplantacji włosów. Na przykład grube i lekko kręcone włosy będą dawały efekt lepszego krycia.

LECZONE ZABIEGI

Zabiegi strippingowe, czyli takie, które polegają na wycięciu kawałka skóry z tyłu głowy znacznie ograniczają możliwości zebrania dużej liczby pojedynczych mieszków.

 

Etapy zabiegu

ETAP I KONSULTACJA MEDYCZNA

Pierwszym etapem jest ustalenie przyczyny łysienia i ocena postępowania tego procesu. Różne metody leczenia są wybierane dla bardzo młodych ludzi, a inaczej wygląda to w przypadku osob starszych. Konsultacje są przeprowadzane w naszej klinice. Wykwalifikowany lekarz dokonuje dokładnej anwlizy włosów, a następnie informuje o przebiegu zabiegu i efektach jakie można dzięki nienu uzyskać. Opowiada o tym jak się przygotować i konsultuje się w sprawie ewentualnych przeciwwskazań.

ETAP II PRZYGOTOWANIE DO LECZENIA

W momencie, w którym pacjent podejmie decyzję o przebyciu operacji, kolejnym krokiem jest wizyta w klinice i dokonanie dokładnej analizy oraz zaproponowanie ostatecznej wersji jrekonstrukcji włosów.

ETAP III ZABIEG

Ostatecznie przystępuje się do zabiegu, który obywa się w profesjonalnych warunkach.

 

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *