Badanie ginekologiczne – w ramach NFZ czy prywatnie?

Badanie ginekologiczne – w ramach NFZ czy prywatnie?

Odwieczny dylemat – iść na wizytę do ginekologa prywatnie, czy w ramach Narodowego Funduszy Zdrowia? Ty również nie wiesz, co będzie dla Ciebie lepsze? Zajrzyj do poniższego tekstu, może dzięki temu uda Ci się podjąć właściwą decyzję!

Badanie ginekologiczne w publicznych placówkach zdrowia

Osoby ubezpieczone i odprowadzające składki mają zapewniony dostęp do darmowej opieki medycznej, co oznacza, że mogą korzystać z publicznych gabinetów ginekologicznych. Jednak tak słodko wygląda tylko teoria, bo gdy przyjdzie nam się zmierzyć z rzeczywistością, to szybko zobaczymy, że dostać się do specjalisty wcale nie jest tak łatwo. O czym mowa? Oczywiście o niekończących się kolejkach… Czas oczekiwania na wizytę w gabinecie ginekologicznym liczony jest w tygodniach bądź miesiącach i zwykle na swoją kolej trzeba czekać nawet kilka miesięcy. Niestety to nie są żarty, a rzeczywistość polskiej służby zdrowia, dlatego też, jeśli potrzebna pilna wizyta, trzeba myśleć o innych rozwiązaniach.

Badanie ginekologiczne w prywatnym gabinecie

Alternatywą dla publicznych placówek zdrowia stanowią prywatne gabinety. Zwykle są to miejsca bardzo dobrze wyposażone, czyli znaleźć w nich można najwyższej jakości sprzęt, który pozwala szybko i łatwo postawić diagnozę, jak również wyłapać nawet niewielkie nieprawidłowości w pracy, czy budowie żeńskich narządów płciowych. Poza tym w gabinecie do naszych usług pozostaje profesjonalny ginekolog warszawa, czyli osoba wykształcona, która ma odpowiednie umiejętności i doświadczenie. Dzięki temu wizyty w jego gabinecie zawsze przebiegają sprawnie i bezproblemowo. W tym miejscu warto również wspomnieć, że koszt wizyty w takim gabinecie również nie jest wygórowany, za to mamy zapewniony szybki i łatwy dostęp do specjalisty, który pozwoli określić stan zdrowia i w razie konieczności podejmie odpowiednie leczenie.

Badanie ginekologiczne – gdzie się w końcu zapisać na wizytę?

Na to pytanie nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Zarówno wizyty w prywatnych placówkach, jak i w publicznych mają swoje mocne, jak i słabe strony. Na niekorzyść publicznych gabinetów przemawia fakt, że czas oczekiwania na wizytę u specjalisty bywa zwykle bardzo długi. W przypadku rozwoju poważnych schorzeń nie można sobie pozwolić na czekanie, więc zdecydowanie lepiej zapłacić i zapisać się na wizytę w prywatnym gabinecie. Tutaj czas oczekiwania na wizytę liczony jest zwykle w dniach, a nie w tygodniach, czy miesiącach. Dzięki temu mamy szansę szybciej wrócić do pełnego zdrowia.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *