Jak działa Holter EKG?

W medycynie Holter eGK jest rodzajem cyfrowego ambulatoryjnego nieinwazyjnego monitora serca, elektronicznego urządzenia medycznego do monitorowania serca zwykle przez ponad 24 godziny. Został zaprojektowany z myślą o skutecznym pomiarze wysycenia krwi tlenem, ciśnienia krwi oraz poziomu tętna wysiłkowego podczas każdej aktywności. Instrument jest przymocowany do klatki piersiowej pacjenta i gdy wyczuje różnicę między rzeczywistym rytmem bicia serca a wzorem generowanego sygnału elektrycznego, odpowiednio koryguje rytm bicia serca. Na przykład, jeśli odczyt mówi, że twoje serce bije szybko, zostaniesz poradzony, abyś wykonał trochę ćwiczeń, zamiast kontynuować swoje zwykłe rutyny.

Nazywa się to spersonalizowanym programem ćwiczeń i stosuje się go w celu zmniejszenia stresu i zwiększenia skuteczności regeneracji pacjenta. Jest to bardzo wygodne dla pacjentów, ponieważ nie muszą wykonywać ćwiczeń poza murami szpitala. Mogą pracować według własnego harmonogramu. Ponadto personel zajmujący się administrowaniem Holter EKG nie potrzebuje długiego szkolenia, aby ukończyć cały proces. Potrzebują jedynie podstawowej wiedzy o instrumentach i procedurach.

To urządzenie służy nie tylko do monitorowania bicia serca pacjenta; służy również do pomiaru zmian stanu fizycznego pacjenta.

Mierzy tętno, częstość oddechów i nasycenie krwi tlenem pacjenta. W ten sposób pomaga lekarzom dowiedzieć się, czy pacjent odczuwa dyskomfort i czy ma jakiekolwiek nieprawidłowe zmiany w swoim systemie ciała. Na przykład, jeśli występują oznaki ataków astmy i innych trudności w oddychaniu, mogą natychmiast je zdiagnozować i leczyć. Pomocna jest również dla nich znajomość właściwej dawki, jaką należy podać pacjentowi, aby mógł on efektywnie szybciej odzyskać zdrowie po urazie.

Gdy monitory Holter EKG Warszawa są używane przez samych pacjentów, ich noszenie jest bardzo wygodne. Pomaga im to w utrzymaniu normalnej równowagi między sobą a maszyną. Ponadto urządzenie posiada zintegrowany wyświetlacz, który pokazuje odczyty bicia serca pacjenta. Ten rodzaj monitora pozwala użytkownikom ustawić punkty szczytowe i minimalne. Funkcje monitora można dostosować, dzięki czemu może on również pomóc w dostosowaniu ustawień do użytkownika. Pacjent może również wybierać spośród różnych scenariuszy i zobaczyć wynik zgodnie ze swoimi potrzebami.

Monitor zapewnia również opcję odtwarzania zarejestrowanych obrazów, aby lekarz mógł odczytać przechwycone dane i przeanalizować je później. W ten sposób może zdiagnozować możliwe przyczyny problemów. Na przykład, jeśli pacjent wykrył, że bicie jego serca jest silniejsze lub słabsze niż normalnie, może z łatwością zarejestrować serię bicia serca za pomocą monitora. Może to odtworzyć, kiedy tylko zechce, niezależnie od czasu.

Ponieważ tego rodzaju monitory są przydatne zarówno dla pracowników służby zdrowia, jak i dla samych pacjentów, na rynku dostępne są różne modele i marki. Są dostępne z wyższymi poziomami dokładności i rozdzielczości. Ponadto większość z nich ma również różne opcje rejestrowania i przechowywania danych medycznych.

Holter EKG jest w stanie zapewnić wiele korzyści osobom, które go używają. Ponieważ monitor bicia serca rejestruje i przechowuje dane bicia serca, jest w stanie dostarczyć lekarzowi więcej informacji na temat zmian bicia serca. Pokazuje również wykres, który pokazuje zmiany tętna na przestrzeni czasu. W ten sposób lekarz może postawić prawidłową diagnozę problemu.

Ten monitor posiada funkcję automatycznego wyłączania. Dzięki temu użytkownik nie będzie musiał ręcznie wyłączać monitora po pewnym okresie użytkowania. Dzięki temu monitor pracy serca nie pozostanie włączony i nie będzie powodować dyskomfortu dla pacjenta. Dlatego Holter EKG jest jednym z najlepszych dostępnych na rynku monitorów tętna.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *