Jak wybrać swoją pierwszą perukę syntetyczną?

 

Decydując się na zakup peruki trzeba wiedzieć, na co należy zwrócić szczególną uwagę, aby zakup okazał się w pełni trafiony. Nieodpowiednio dobrana peruka, szczególnie ta wykonana z włosów syntetycznych może się okazać niepotrzebnie wydanymi pieniędzmi. Jeśli więc chcesz mieć pewność, że twój zakup będzie idealnie dopasowany do twoich potrzeb, powinnaś wiedzieć na co zwracać szczególną uwagę.

Podstawowym elementem, na który należy zwrócić uwagę przed przystąpieniem do zakupu peruki z włókien syntetycznych jest jakość zastosowanych włosów. Włókna syntetyczne mogą do złudzenia przypominać włosy naturalne lub wyraźnie odznaczać się sztucznością, szczególnie w przypadku tanich produktów. Dlatego jeśli chcesz aby wybrana peruka mogła zastąpić twoje własne włosy powinnaś w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na jakość pasm. Pamiętaj, że to one będą widoczne na pierwszy rzut oka, dlatego powinny być możliwie jak najlepsze.

Kolejnym elementem, na który powinnaś zwrócić uwagę jest zastosowany czepek. Peruki najwyższej jakości, również te wykonane z włosów syntetycznych posiadają czepek, w którego przedniej części zastosowano mikroskórę. Rozwiązanie to pozwala na dowolna stylizację włosów, a także sprawia, że włosy wydają się wyrastać bezpośrednio z głowy. To pozwala dodatkowo uniknąć efektu sztuczności.

Wybierając perukę syntetyczną nie wolno zapominać o konieczności odpowiedniego dopasowania peruki do głowy. Jeśli posiadasz własne włosy, możesz zdecydować się na perukę z klamrami clip in, które pozwolą ci szybko i wygodnie umieścić perukę w odpowiednim miejscu. Jeśli jednak jesteś całkowicie łysa, wówczas powinnaś postawić na perukę wyposażoną w specjalne taśmy, które umożliwią stabilne umocowanie peruki w odpowiednim miejscu.

Gdy już uda ci się znaleźć produkt spełniający powyższe kryteria możesz przejść do ostatniego etapu, jakim jest dobór odpowiedniej fryzury. Prawdziwe syntetyczne peruki dają nieograniczone możliwości w kwestii doboru idealnej fryzury i koloru. Decydując się na peruki z włókien syntetycznych możesz wybrać perukę nawet w najbardziej zaskakujących kolorach. Nie musisz się ograniczać do tradycyjnych blond pasm czy włosów brązowych. Postaw na szalone czerwienie czy popularne ostatnio kolory. Tylko twoja wyobraźnia może cię ograniczać.

Aby mieć pewność, że zakupiona peruka w pełni odpowie na twoje oczekiwania powinnaś wybrać sklep, który posiada w swym asortymencie produkty najwyższej jakości. Pamiętaj, że jest to szczególnie ważne w przypadku peruk syntetycznych. Żeby uniknąć nieprzyjemnego rozczarowania postaw przede wszystkim na jakość, a tę znajdziesz zaglądając na sklep.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *