Pierwsza wizyta u ginekologa dziecięcego – co warto wiedzieć?

Pierwsza wizyta u ginekologa dziecięcego – co warto wiedzieć?

Czy wiesz, że z usług ginekologa powinny korzystać nie tylko dorosłe kobiety, ale również dzieci i nastolatki? Zastanawiasz się, kiedy warto zgłosić się z dzieckiem do ginekologa? A może chciałabyś się dowiedzieć, jak należy przygotować dziecko do pierwszej wizyty? Niezależnie od tego, z jakimi dylematami się zmagasz, poniższy tekst może okazać się dla Ciebie źródłem przydatnych informacji.

Wizyta u ginekologa dziecięcego – jakie są wskazania do wizyty?

Wiele matek bazując na swoim przykładzie nawet nie myśli o tym, by ze swoim dzieckiem odwiedzić ginekologa dziecięcego, a szkoda, bo czasami to najlepszy sposób na zapewnienie dobrego rozwoju. Tak naprawdę wystarczy jedna wizyta w roku, by ginekolog dziecięcy warszawa skontrolować rozwój dziewczynki, sprawdził, czy nie występują jakieś wady, czy schorzenia. Jednak istnieją też pewne przesłanki, które wskazują, by taką wizytę wykonywać częściej niż raz w roku. O czym mowa? Na pewno wskazań do wizyty u ginekologa dziecięcego jest więcej. W przypadku niemowlęcia płci żeńskiej wskazaniem do wizyty u ginekologa jest wydostawanie się z dróg rodnych krwistej lub zielonej wydzieliny, czy stwierdzenie wad rozwojowych w okolicach narządów płciowych. Z malutkimi dziewczynkami warto zgłosić się do ginekologa dziecięcego, gdy pojawią się symptomy dojrzewania płciowego, ze starszymi, gdy nie wykazują objawów dojrzewania płciowego. Wskazaniami do wizyty są również zaburzenia hormonalne, rozpoczęcie współżycia seksualnego, czy podejrzenie ciąży.  

Wizyta u ginekologa dziecięcego – jak przygotować dziecko do wizyty?

Przygotowanie pociechy do wizyty u ginekologa dziecięcego to bardzo delikatna sprawa, zwłaszcza jeśli pacjentką ma być mała dziewczynka. Dlatego mamy, aby zaoszczędzić swoim pociechom stresu, powinny odpowiednio je przygotować na taką wizytę. Co to dokładnie oznacza? Na pewno należy przeprowadzić z dzieckiem rozmowę, omawiając, jak będzie wyglądała wizyta, czy przebieg badania.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *