Seks opowiadania a wpływ na zdrowie

 

Temat seksu dla wielu z nas jest tematem tabu. Część z nas słysząc rozmowy o seksie, są zawstydzeni i czują się niekomfortowo. Warto jednak przełamać ten stan, bowiem seks to zdrowie!

Uciekając od krępujących nas tematów, skazujemy sami siebie na wiele problemów, którym można zapobiec. Na początek chcemy podkreślić, że seks nie tylko poprawia nastój – umysł „wypuszcza” dużą dawkę endorfin, tak zwanych hormonem szczęścia, ale również ma zbawienny wpływ na zdrowie.

Sex opowiadania – warto czy nie?

Seks opowiadania mogą przynieść wiele przyjemności i pożytku. Czytając je, nasze umysły pracują bardzo intensywnie. Powód jest prosty – umysł chce zapewnić jak najwięcej doznań ciału. Dlatego każdy fragment tekstu próbuje „odtworzyć” w rzeczywistości na przykład przywołując znajome zapachy czy smaki. Działa na wszystkie zmysły. Co więcej, często odcina się od czytanego opowiadania i zaczyna samodzielnie kontynuować ową historię. Wpływa to na mózg niezwykle korzystnie. Poprawia koncentrację, a także pamięć.

Opowiadania erotyczne sprawiają, że stajemy się bardziej kreatywni w sferze intymnej. Jesteśmy bardziej otwarci na pomysły partnera/ partnerki, a także sami stajemy się pomysłodawcami intymnych zabaw. Jesteśmy bardziej skłonni eksperymentować w łóżku, co przynosi satysfakcję nam i partnerom, przez co na co dzień stajemy się bardziej pewni siebie, a także mniej spięci.

Co jednak zrobić jeśli nie mamy partnera/ partnerki? Nic straconego. W trakcie czytania nie tylko mózg zapewnia nam upragnione chwile. Dotykając się w trakcie lektury, również stajemy się bardziej pewni siebie, a także co niezwykle ważne, stajemy się zadowoleni z samych siebie, co przekłada się na życie codzienne. Jesteśmy zrelaksowani, lepiej radzimy sobie ze stresującymi sytuacjami życia codziennego. Oddając się lekturze erotycznej wieczorami, może skorzystać na tym również jakość naszego snu.

Niezależnie od tego czy erotyczne historie nas onieśmielają, warto oddać się chwili przyjemności, zwłaszcza że ma to zbawienny wpływ na nasze zdrowie – psychiczne i fizyczne.
Czy warto? Oczywiście, że tak!

 

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *