Problem rozdwojone końcówki

Problem rozdwojone końcówki

Rozdwojone końcówki to częsty problem długich włosów. Te regularnie podcinane pozbawione są najczęściej tego kłopotu. Aby zatem długie włosy prezentowały się ładnie i zdrowo, warto dowiedzieć się jakie zabiegi i preparaty pozwolą osiągnąć zadowalające rezultaty.

Zmagania z każdym problemem proponujemy rozpocząć od przyjrzenia się mu z bliska, łącznie ze zbadaniem tego, co mogło go wywołać. W przypadku rozdwajających się końcówek przyczyna tkwić może w braku witamin, nieodpowiedniej pielęgnacji włosów, stosowaniu niewłaściwych kosmetyków do włosów.

Rozdwajające się końcówki włosów są niejednokrotnie efektem poddawania włosów farbowaniu. Zawarte w preparatach koloryzujących środki chemiczne są bardzo silne, co osłabia strukturę włosów, wpływa na przesuszenie skóry głowy, co w konsekwencji prowadzi między innymi do rozdwajania się końcówek.

Chcąc poprawić stan włosów warto wprowadzić do swojej diety produkty bogate w witaminy i minerały. Korzystnie wpływają na nie witaminy z grupy B, witamina PP, A, C, E, H oraz aminokwasy cystyny, żelazo, cynk, miedź. W trosce o swoje włosy należy także łagodzić stres.

Przyczyny rozdwajania się włosów są różne, bez względu jednak na ich podłoże zaleca się podcięcie końcówek, która wzmocni strukturę włosów i wprowadzenie stosownych kroków prowadzących do osiągnięcia zdrowych włosów, na co składa się właściwa suplementacja diety oraz stosowanie odpowiedniej pielęgnacji włosów.

Tajemnica zdrowych i pięknych włosów tkwi w ich wewnętrznym i zewnętrznym odżywianiu. Warto także ograniczać koloryzację włosów oraz ich stylizację, zwłaszcza tę wykorzystującą gorące powietrze a także pamiętać o tym, by włosy rozczesywać gdy są mokre, co zmniejsza ich szarpanie i uszkodzenia.
Chcąc zadziałać kompleksowo należałoby także zaopatrzyć się w stosowne preparaty wzmacniające włosy a przy tym wpływające korzystnie na naszą skórę oraz paznokcie.

Preparaty wzmacniające włosy

Preparaty wzmacniające włosy w swoim składzie zawierają między innymi wyciąg ze skrzypu polnego, który dostarcza organizmowi krzem, oraz z pokrzywy będącego źródłem witamin i minerałów. Do takich preparatów zaliczają się:
Olimp Skrzyp Plus, Skrzypovita, Wyciąg ze skrzypu polnego z witaminami czy Belissa.

Wzmacniając włosy sięgnąć można również po preparaty zawierające wyciąg z drożdży. Wspomagają one nie tylko kondycję włosów, ale i skóry i paznokci. Są one źródłem wielu cennych substancji, w tym witamin z grupy B, PP, H a także minerałów: krzemu, fosforu, żelaza, które potrzebne są włosom do utrzymania ich w należytej kondycji.
Preparaty z wyciągiem z drożdży:
Dolomit Vis, Drożdże ze skrzypem, Drożdże z pokrzywą (działają kompleksowo, będąc połączeniem dwóch ważnych dla włosów składników).

Inną grupą specyfików doskonale wzmacniających włosy i radzącą sobie z rozdwojonymi końcówkami są te skupiające w sobie zestaw witamin z grupy B, witaminę A, C, H, PP oraz minerałów: żelazo, krzem, wapń, fosfor, aminokwasy, które budują strukturę włosa – cystyna, lizyna i metionina.
Preparaty z tej grupy:
Vitapil, Capivit Piękne włosy, Merz Secial dragees, Inneov Gęstość włosów.

Szampony, odżywki, maski wzmacniające włosy

W codziennej pielęgnacji włosów zadbać należy także o to, by sięgać po odpowiednie preparaty, przy czym zaleca się, by używać ich w serii, wówczas mają one możliwość działania kompleksowego.
Polecane preparaty do pielęgnacji włosów osłabionych, zniszczonych
Ziaja Plantica V włos w płynie, Bielenda powitanie Afryki seria błotna, Farouk Biosilk odbudowująca, Pharmaceris H regenerująca, Vichy Dercos Aminactif serum wypełniające i szampon.

Poddając włosy kuracji należy przeprowadzić ją przez minimum dwa miesiące. Zaleca się działanie kompleksowe, a więc połączenie stosowania odpowiedniej suplementacji, diety, kosmetyków do pielęgnacji włosów oraz unikania tego, co im szkodzi. Aby osiągnąć cel należy pamiętać o tym, że same chęci nie wystarczą.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *