Skorzystaj z pomocy lekarza online

Jakiś czas temu w końcu uświadomiono sobie, że lekarz nie musi widzieć pacjenta przed sobą za każdym razem, gdy ten ma do niego pytanie – czasami wystarczy po prostu konsultacja online. Z jednej strony obawiamy się tutaj, że nie zostaniemy potraktowani poważnie i być może lekarz coś pominie – ale z drugiej musimy też sobie uświadomić, że to nie jest żadna konieczność i jeżeli faktycznie chcemy spotkać się z lekarzem twarzą w twarz to na pewno uzyskamy taką szanse. Jeżeli jednak potrzebujemy uzyskać receptę lub omówić wyniki badań – o wiele szybciej załatwimy to przez Internet i nie wychodząc nawet z domu.

Korzystaj z takich opcji, bo one są tworzone przecież właśnie po to, aby Tobie ułatwić życie. Lekarze co prawda też nie widzą sensu umawiania się na wizytę z osobą, które potrzebuje przedłużyć sobie receptę na stale przyjmowane leki – ale i tak by to robili. To my jesteśmy tutaj w lepszej sytuacji, bo nie musimy już iść na zwolnienie czy pędzić po pracy do gabinetu lekarskiego – załatwimy to nawet z samochodu.

E-recepta zostanie z nami na długi czas

Obecnie na szczęście większość ludzi już doskonale wie, czym jest e recepta online. Nie dziwimy się wcale, gdy zamiast kartki papieru – otrzymujemy tym razem SMS-a z kodem. To wygodne, bo kawałek kartki możemy przecież gdzieś zgubić czy zapodziać – a recepta online raczej w taki sam sposób nam nie zginie. Wystarczy tylko, że zapamiętamy sobie ten 4 cyfrowy kod i szybko odbierzemy nasze lekarstwa w dowolnej aptece, w całym kraju. Mogą z tego korzystać także ludzie starsi, którzy przecież raczej posiadają obecnie własne telefony – na pewno wygodne jest dla nich to, że nie muszą za każdym razem biegać do lekarza po nową receptę.

Nie musisz wcale iść do swojego lekarza

Ciekawe jest także to, że jeżeli niezbędna jest nam szybka pomoc to nie musimy wcale za wszelką cenę zapisywać się do naszego lekarza. Jeżeli czujemy się źle to wiadomo, że nie mamy czasu dzwonić i dowiadywać się, czy aby na pewno ten konkretny specjalista obecnie przyjmuje. Jeżeli potrzebna nam e-recepta lekarz online sprawdzi się tak samo dobrze – po wniesieniu opłaty za taką wizytę, zostaniemy połączeni z lekarzem i możemy szybko wytłumaczyć mu, co się dzieje i czego potrzebujemy. Sprawdzi się to tak samo dobrze, w momencie, gdy potrzebna jest nam pomoc specjalistyczna – jak już rozmawia z nami medyk online recepta zawsze pojawia się na naszym telefonie w kilka chwil. Mogą to być leki na serce, antykoncepcja czy antybiotyki – nie ma to znaczenia. E-recepta realizowana jest w każdej aptece na terenie naszego kraju i oprócz kodu będzie nam potrzebny jeszcze tylko numer PESEL.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *